Hakkımızda

Sürekli Gelişim ve Yenileşme

Hayat Koleji sürekli gelişim ve yenileşmeyi bir ülkü olarak benimsemiştir. Bu anlayıştan hareketle yaptığımız bilimsel çalışma ve Ehil Danışmanlık ile yürüttüğümüz vizyon geliştirme çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Bu çalışmaların sürekli devam etmesi gerektiğinin bilincindeyiz.

Hayat Koleji için velilerin duygu ve düşünceleri, yönetimin "kutup yıldızıdır." Nitekim, bu bulguyu ciddiyetle ele alan kurumumuz, bilimsel araştırmaları ve uygulamaları sonucunda bugün Türkiye'de "Karakter Eğitimi" alanında model alınan tek okul konumuna gelmiştir.

Her Çocuk Öğrenme Potansiyeliyle Doğar.

Çocuğun yaş özelliklerini ve hazır bulunuşluk düzeyini dikkate almadan "öğretme" girişiminde bulunmak onun doğasına aykırı bir çabadır. Genelde; çileli, sevimsiz, korkulu, renksiz olarak nitelendirilen eğitim-öğretim süreci, Hayat Koleji keyifli, renkli, neşeli, mutluluk kaynağı bir faaliyet olarak tasarlanmakta ve yaşanmaktadır. Nasıl mı? Bu başarının temelindeki düşünce ve uygulamaya yol gösteren ilkeler, elinizdeki kılavuz kitap aracılığı ile sizlerin bilgisine sunulmuştur. Böylece Hayat Koleji, kendi özünü, başarısının sırlarını beyan etmekte ve bütün cömertliği ile sizlerle paylaşmaktadır.

Hayat Koleji Açısından Önemli Olan:

  • İyi ve güzel olanı bilmek,
  • Doğru olanı yapmak,
  • Adil olanı gerçekleştirmektir.


Bu nedenle Hayat Kolejinden hizmet almak, "O"nun paydaşlarından biri olmak, toplumsal bir ayrıcalıktır.

Kuşaklar ötesine yönelik vizyonu ve sahiplendiği misyonun verdiği coşturucu heyecan, HAYAT'ı, bir gökkuşağı gibi yükseklere yansıtmaktadır.

Sizleri, Hayat Kolejinin renkli, mutlu dünyasının duygu ve düşünce bahçelerinde, okulumuz ile tanışmaya ve "Birlikte Başarım" ortamına davet ediyoruz. Katılımınız bize güç ve onur verecek, katkılarınız zoru kolay kılmaya vesile olacaktır. Sağlayacağınız maddi, manevi destek başarılarımıza farklı bir anlam katacaktır.